+86 731 8800 3666
Сите Категории

Производи

Ти си тука : Дома >>Производ >>Индустриски прашок од синтетички дијаманти

  • /img / policrystaline_micron_diamond-72.jpg
  • Покристалин микрон дијамант

Покристалин микрон дијамант

Покристална форма на производи, тесни податоци за тестирање на ПСД, ниски нечистотии и добра дисперзија. Тоа покажува добри перформанси со мелење и полирање на стакло, керамика и други материјали.

ИСТРАУВАЕ
  • СпецификацијаФотографија

Одделение

Опис

Големина Достапност

HFD-MPB

 

Црна боја, со добра кревка способност.

36-54, 35-45, 30-40, 20-40

22-36, 20-30, 15-25, 12-22

10-20,8-16, 7-14, 5-10

4-8, 3-6, 2-5, 2-4, 2-3

1-3, 1-2, 0-2, 0-1, 0-0.5Контактирајте не