+86 731 8800 3666
Сите Категории

Производи

Ти си тука : Дома >>Производ >>Монокрилин

  • /img / monocrystaline_diamond.jpg
  • Монокристален дијамант

Монокристален дијамант

Монокристалниот дијамант заврши, совршена форма на кристал, добра дијафонија, висока јачина и топлинска стабилност. Погоден е за сечење, чаши за дупчење и мелење, керамика, бетон и сл.

ИСТРАУВАЕ
  • Спецификација

Фотографија

Име

Оценки

Апликации

Големина Достапност

   
Моно-кристал
Дијамант

HFD1220

Супер квалитетен синтетички дијамант, за високо
технологија и големо барање  апликации,
сечење, дупчење итн.

16/18, 18/20, 20/25

25/30, 30/35 30/35

35/40 40/45, 45/50

50/60

HFD1230

HFD1240

HFD1260

HFD1280

HFD1290

Моно-кристал
Дијамант

HFD3212

Погоден за пила и грубо полирање тежок
материјали, мелење камен, керамика и стакло,
широк спектар на апликации за мелење.
60/70 70/80 80/100
100/120 120/140
140/170 170/200
200/230 230/270
270/325 325/400
400/500 500/600

HFD3213

HFD3214

HFD3215

HFD3216

HFD3217

HFD3218

Контактирајте не