+86 731 8800 3666
Сите Категории

Производи

Ти си тука : Дома >>Производ >>Монокрилин

  • /img / обложена_дијамант-17.jpg
  • /upfile / 2019/05/09 / 20190509103656_847.jpg
  • Премачкан дијамант
  • Премачкан дијамант

Премачкан дијамант

Методи на обработка, вклучувајќи PVD и CVD. Тие се начини да се премачка металниот прав на дијамант и CBN за да се подобри силата на задржување, намали штетата од топлина, и да го продолжи векот на траење на абразивните алатки.

ИСТРАУВАЕ
  • СпецификацијаФотографија

Одделение

Опис

Големина Достапност


Ти-обложена

Ни обложени (30% 56%)

Cu обложена (50%)

Специјално дизајниран за подобрување на алатките за дијаманти

користење на ефикасност како подобра термостабилност,

подобра сила на држење на дијамант и

агент за врзување, подобра топлинска спроводливост.

Груби големини до

големини на микрони.Контактирајте не