+86 731 8800 3666
Сите Категории

Вести за компанијата

Ти си тука : Дома >>Вести >>Вести за компанијата

На 28 декември 2017, новата фабрика на Хенгфенг започна да работи после 2 години градење.

Време:2019-05-14

На 28ми Декември 2017, новата фабрика на Хенгфенг започна да работи после 2 години' градба.
Новата фабрика лоцирана во Пингсијанг, Провинција iangиангкси, која има околу 26,000㎡. Капацитетот за дијамантски прав беше зголемен на 600 милиони карати годишно.